Strona w przebudowie. Szybki kontakt: 609-804-366
Zgłoś problem: 609 804 366

CZY WIESZ, ŻE…?

Sieci bezprzewodowe, sieci WiFi

Czy wiesz, że bardzo wiele osób nie zabezpiecza transmisji ze swoich lokalnych sieci komputerowych? Tak popularne dziś routery, rozprzestrzeniające bezprzewodowowifi sygnał internetowy na powierzchni domu czy biura, często są sieciami nie zabezpieczonymi. Do takiej sieci może się podłączyć każdy z odpowiednim laptopem. Może korzystać z Internetu, za który nie płaci, a jeśli np. pobiera z pornografię dziecięcą, wstępnie obwinionym będzie właściciel nie zabezpieczonej sieci. Taka osoba może też przy odrobinie wiedzy połączyć się z innymi komputerami, i pobrać z nich dane, lub podrzucić swoje. Nie zabezpieczone sieci bezprzewodowe stanowią realne, duże zagrożenie dla użytkowników. Montaż sieci WiFi bez zabezpieczenia jej to jak jazda samochodem bez zapiętych pasów autostradą pod prąd. Taką sieć bezprzewodową można też uszkodzić, na szczęścienaprawa nie jest trudna. Najtrudniejszym jest zorientowanie się, czy nasze połączenie jest zabezpieczone, i czy nie mamy „intruzów”. Pamiętajmy, jednak, że poza zabezpieczeniem połączenia, niezbędna jest także instalacjaprogramu antywirusowego i firewalla na naszym komputerze.


Kurz w komputerze

radiator

Czy wiesz, że jedną z częstych przyczyn awarii komputera jest… kurz domowy? Komputer, zawierający w obudowie co najmniej 2 wiatraki, zasysa do środka kurz z otoczenia który osadza się na delikatnych

elektronicznych elementach wewnątrz. Największym zagrożeniem jest kurz wbity w radiator, element chłodzący procesora. Wiatrak pracujący nad nim, wbija w żeberka radiatora kurz, który tam pozostaje (foto). Powoduje to gorszy przepływ powietrza, tym samym wyższą temperaturę pracy procesora, a w efekcie podwyższoną prędkość działania wiatraka, powodującą hałas komputera, w gorszym przypadku samoczynne restarty sprzętu, a ostatecznie spalenie procesora. Podobnie kurzy się też zasilacz, i inne elementy związane z wiatrakami i przepływem powietrza. Komputery domowe najlepiej jest zapobiegawczo czyścić raz w roku, a sprzęt pracujący w trudnych warunkach – piwnice, szlifiernie, i inne zapylone miejsca – raz na pół roku. Już dziś zamów pakiet KONSERWACJA, w ramach którego nie tylko Twój komputer zostanie oczyszczony wewnątrz, ale także „posprzątamy” dysk twardy i przyspieszymy system!


„Puchnięcie” systemu Windows

Czy wiesz, że w trakcie użytkowania komputera, nawet teoretycznie zakładając, że nie tworzymy na nim nowych plików i nie instalujemy programów, system zajmuje coraz więcej miejsca na dysku? Puchnięcie systemu jest jego naturalną cechą, ale można temu przeciwdziałać, raz na jakiś czas oczyszczając go ze zbędnych plików, kopii zapasowych i innych nieużytecznych a przetrzymywanych danych, o których istnieniu użytkownik nawet nie wie. Powoduje to przyspieszenie działania systemu, zwiekszenie wolnej przestrzeni dla plików istotnych dla użytkownika, co jest przydatne zwłaszcza przy starszych, mniejszych dyskach (do 160Gb). Zależnie od systemu i ustawień, oczyszczanie dysku może zwrócić nam od 500 megabajtów do kilku gigabajtów danych!. Taka optymalizacja systemu warta jest wykonania mniej więcej co rok, a częściej w komputerach młodzieży. Taką usługę, a także wiele dodatkowych, zawiera pakiet KONSERWACJA.


Pulpit Zdalny

pulpitzdalny

Czy wiesz, że będąc poza domem, możesz swobodnie łączyć się ze swoim domowym komputerem? Usługa ta nazywa się Pulpit Zdalny, a posiadanie jej jest bardzo przydatne, w sytuacji, kiedy mamy własny laptop jako drugi komputer, a czasem potrzebujemy dostępu do domowego komputera stacjonarnego „na odległość”. Łączymy się z domowym komputerem przez wspomniany laptop, a na ekranie widzimy nasz „domowy” pulpit, i możemy np. pobrać zapomniany plik, czy wydrukować coś na odległość. Uaktywnienie tej usługi jest utrudnione kiedy ma się łącze internetowe w domu z tzw Zmiennym Numerem IP (np. Neostrada), lub jeśli używamy routera, ale zawsze jest możliwe do wykonania.


Drukarka w domu

drukarkasieciowa

Czy wiesz, że posiadając w domu router dzielący sygnał Internetu na wiele stanowisk, możesz też udostępnić między sobą zasoby komputerów w sieci lokalnej? Jest to przydatne przy przesyłaniu dużych plików, pracy nad wspólnym projektem ale przy wielu stanowiskach, czy w sytuacji kiedy kilka komputerów potrzebuje dostępu do drukarki, ale jest ona tylko jedna.


 

SZYBKI KONTAKT :
609 804 366 (24h/7dni)
info@openservice.waw.pl
Gadu-Gadu: 247 106sloneczkoGG

LOKALIZACJA:
Konarskiego 3
(wejście od Powstańców Śląskich)
50m od Ratusza Bemowo
[szczegóły, mapa]

GODZINY OTWARCIA
Pon-Sr-Pt:
Zawsze 9:30-11, później na telefon
Wt-Czw:
Od 8 na telefon, zawsze 16-18
Sob-Niedz-św:
Cały dzień na telefon

REGION DOJAZDU:
Warszawa oraz zachodnie miasta i gminy
Serwisant online: zadaj nam pytanie

Napisz do nas…
Wyślij
Zaproś nas i pozwól sobie pomóc terminowo, pewnie i fachowo.

Szybko rozwiążemy Twój problem z komputerem, laptopem czy siecią pokonując każdą nagłą awarię.

Zadzwoń, pomożemy: 609 804 366 – zapraszamy 7 dni w tygodniu.

Back to Top